• سوالات متداول خریداران

سوالات متداول خریداران

کفش مارکت

1. کفش مارکت چیست؟

– کفش مارکت یک فروشگاه اینترنتی تخصصی کفش است و مرکز آن در تبریز واقع شده است.

2. هدف کفش مارکت چیست؟

– هدف کفش مارکت ایجاد بستری تخصصی، امن و خدمات محور است تا به این طریق و با حذف واسطه به خریداران امکان تهیه کفش مورد نیاز خود را با بهترین قیمت ممکن فراهم سازد.

3. آیا کفش مارکت شعبه ای دارد؟

– خیر، دفتر مرکزی کفش مارکت به آدرس موجود در صفحه “تماس با ما” و شماره تماس موجود در همان صفحه تنها دفتر این فروشگاه اینترنتی است و کلیه سفارشات فقط از طریق وبسایت رسمی کفش مارکت انجام می‌شود.

ثبت و پیگیری سفارش

1. آیا میتوانم درخواست خرید خود را لغو نمایم؟

– بله، پس از خرید به قسمت سفارشات در حساب کاربری خود بروید. تا زمانیکه گزینه “لغو سفارش” برای شما در سفارش مورد نظر قابل مشاهده است، می‌توانید درخواست لغو سفارش بدهید.

توجه: در صورتیکه مبلغ سفارش را پرداخت نموده‌اید، ابتدا باید به فرم “عدم امکان تامین کالا” در بخش راهنما مراجعه نمائید و اطلاعات شماره کارت بانکی خود را وارد نمائید. وجه پرداختی شما تا ۲۴ ساعت واریز خواهد شد.

2. آیا میتوانم سابقه سفارشات خود را مشاهده نمایم؟

– بله، برای اینکار ابتدا باید در سایت عضو شده باشید، سپس به قسمت سفارشات در بخش حساب کاربری رفته و سابقه سفارشات خود را مشاهده نمائید.

3. چگونه از وضعیت سفارشات خود اطلاع پیدا کنم؟

– پس از ثبت سفارش و انجام پرداخت، پیامک و ایمیلی مبنی بر ثبت سفارش به شما ارسال می‌شود. در صورت هرگونه تغییر وضعیت در سفارش، وضعیت جدید به شما پیامک می‌شود. با این حال همیشه می‌توانید وضعیت سفارش خود را در قسمت سوابق سفارش که در سوال قبل به آن اشاره شده است پیگیر شوید.

4. پس از خرید محصول پیامک وضعیت "عدم امکان تامین کالا" برای من ارسال شده است، چکاری باید انجام دهم؟

– پس از انجام خرید و پرداخت از سوی شما خریدار محترم، کفش مارکت در اولین فرصت اقدام به تامین کالا می‌نماید. ولی با توجه به شرایط کاری کفش مارکت (تامین کالا بصورت مستقیم از تولیدکننده) ممکن است برخی اوقات پروسه تامین کالا با مشکل مواجه شود. در اینصورت، پس از ارسال پیامکی با محتوای عدم تامین کالا وجه پرداخت شده در اولین فرصت به شماره کارت بانکی که توسط شما در فرم عدم امکان تامین کالا اعلام می‌شود بازگردانده خواهد شد. توجه داشته باشید که وجه در صورتی قابل پرداخت است که نام دارنده حساب با نام خریدار یکسان باشد.

5. آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

– شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. با این حال در نظر داشته باشید که پروسه تامین کالا در اولین روز کاری آغاز خواهد شد.

6. بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن باید با کفش مارکت تماس بگیرم؟

– خیر، تمام پروسه خرید و ارسال کالا بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد و شما از وضعیت سفارش خود با پیامک و ایمیل آگاه خواهید شد. با این حال در صورتیکه نیاز باشد، کفش مارکت با شما تماس خواهد گرفت.

7. سفارش چه زمانی به دستم میرسد؟

– پس از ارسال پیامک و ایمیلی مبنی بر تکمیل سفارش و بر اساس محدوده جغرافیایی از ۲۴ تا ۷۲ ساعت متغیر است. با این حال می‌توانید با مراجعه به بخش “چگونه کالای ارسال شده توسط کفش مارکت را پیگیری کنم” و با در دست داشتن کد پیگیری پستی، از موقعیت سفارش خود اطلاع یافته و برای دریافت آن برنامه‌ریزی نمائید.

8. آیا برای ثبت سفارش نیازمند ایجاد حساب کابری هستم؟

– خیر، شما میتوانید بدون ایجاد حساب کاربری سفارش خود را ثبت نمائید. در اینصورت در صفحه “تسویه حساب” اطلاعات لازم جهت ارسال از شما اخذ می‌گردد. برای پیگیری وضعیت سفارش می‌توانید با وارد کردن ایمیل و شماره سفارش در بخش “پیگیری سفارش” از وضعیت آن با خبر شوید. بدیهی است در صورتیکه آدرس ایمیل در صفحه تسویه حساب وارد نشود، امکان پیگیری سفارش از طریق سایت امکان پذیر نخواهد بود و صرفا پیگیری سفارش برای مهمان از طریق پیامکهای ارسالی از طرف کفش مارکت مقدور خواهد بود. با این حال توصیه می‌شود که اقدام به ایجاد حساب کاربری نمائید. در اینصورت می‌توانید به سوابق سفارشات خود دسترسی داشته باشید و از امکانات حساب کاربری بهره ببرید. این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

ارسال سفارش

1. نحوه ارسال سفارش چگونه است؟

– برای این موضوع لطفا صفحه نحوه ارسال محصول را مطالعه نمائید.

2. آیا می‌توانم کفش خریداری شده را به آدرسی غیر از آدرس خود ارسال کنم؟

– بله، برای اینکار در صفحه تسویه حساب گزینه “سفارش به آدرس دیگری حمل شود؟” را فعال نموده و اطلاعات درخواستی را تکمیل نمائید.

3. چگونه کالای ارسال شده توسط کفش مارکت را پیگیری کنم؟

– پس از تکمیل سفارش، پیامکی از کفش مارکت به شما ارسال می‌شود که حاوی کد رهگیری پست پیشتاز است. شما می‌توانید با وارد نمودن این کد در سایت http://newtracking.post.ir/ از موقعیت سفارش خود آگاه شوید. لطفا توجه داشته باشید که این کد ممکن است چند ساعت پس از دریافت پیامک “تکمیل سفارش” به شما ارسال گردد.

برگشت کالا

1. میخواهم کالا را عودت دهم، چکار کنم؟

– برای عودت کالا، اعم از تغییر سایز، انصراف و یا در صورت وجود هرگونه ایراد در آن لطفا صفحه شرایط بازگشت را مطالعه نموده و پس از پر نمودن فرم برگشت کالا، آنرا به آدرس دفتر کفش مارکت (موجود در صفحه تماس با ما) پست نمائید.

2. آیا در صورت عودت کالا باید هزینه‌ای پرداخت کنم؟

– در صورتیکه عودت کالا به علت قصور از جانب کفش مارکت باشد (وجود ایراد یا مغایرت در محصول و تائید این موارد توسط کارشناس)، کفش مارکت کل هزینه های پستی شما را برای عودت کالا به انبار کفش مارکت با کمال میل پرداخت خواهد نمود. برای بازگرداندن محصول قبل از پست نمودن آن فرم بازگشت کالا را تکمیل نمائید. تاریخ تحویل کالا به پست از سوی شما نباید پس از فرجه ۷ روزه بازگشت کالا یعنی تاریخ ارسال توسط کفش مارکت باشد.

– در صورت عودت برای تغییر سایز، کالا باید با هزینه خریدار به کفش مارکت ارسال شود. پس از تغییر سایز، کالای جایگزین بصورت رایگان به خریدار بازگردانده می‌شود. دقت نمائید که تغییر سایز فقط یکبار امکان پذیر است. همچنین لازم به ذکر است در صورت عدم موجودی سایز مورد نظر شما، وجه پرداختی شما به همراه هزینه ارسال کالا به انبار کفش مارکت عیناً به حسابتان عودت داده خواهد شد. در اینصورت از شما درخواست خواهد شد که فرم عدم امکان تامین کالا را تکمیل نمائید. تاریخ تحویل کالا به پست از سوی شما نباید پس از فرجه ۷ روزه بازگشت کالا یعنی تاریخ ارسال توسط کفش مارکت باشد.

– در صورتیکه از خرید خود منصرف شده‌اید، می‌توانید از فرجه ۷ روزه خود برای بازگرداندن کالا به کفش مارکت استفاده نمائید. در اینصورت مبلغ پرداختی شما پس از کسر مبلغ ارسال کالا توسط کفش مارکت (در صورتیکه ارسال بصورت رایگان انجام گرفته باشد) به شما عودت داده خواهد شد. در صورت انصراف، قبل از ارسال کالا به کفش مارکت فرم بازگشت کالا را تکمیل نمائید. تاریخ تحویل کالا به پست از سوی شما نباید پس از فرجه ۷ روزه بازگشت کالا یعنی تاریخ ارسال توسط کفش مارکت باشد.

توجه: مبلغ سفارش به فاصله ۲ روز از بازگشت کالا به انبار کفش مارکت به شماره کارت بانکی که در فرم بازگشت اعلام نموده‌اید واریز خواهد شد.

توجه: بدیهی است که در صورت آسیب دیدن جعبه و برچسب یا استفاده از کالا (تا خوردگی و..) کفش مارکت از عودت کالا معذور خواهد بود.

کالا

1. چگونه مطمئن باشم که کالای خریداری شده با کالای ارسالی یکسان است؟

– اولویت کفش مارکت ایجاد اطمینان و رضایت در میان خریداران است و مبنای تشکیل کفش مارکت نیز در راستای همین هدف قرار دارد. لذا ما اصالت کالای خریداری شده را تضمین نموده و شما نیز با آسودگی خاطر خرید خود را انجام دهید.

2. کالای ارسالی به من با کالای خریداری شده متفاوت است، چکار کنم؟

– در صورت هرگونه مغایرت بین کالای خریداری شده و ارسالی سریعا با ما تماس بگیرید و مشکل را عنوان نمائید تا به این مسئله رسیدگی شود. لطفا توجه داشته باشید که به جهت رعایت روال کاری کفش مارکت این مسئله باید قبل از اتمام فرصت ۷ روزه بازگشت کالا که از زمان ارسال کالا توسط کفش مارکت محاسبه می‌شود به واحد فروش اطلاع داده شود. در غیر اینصورت کفش مارکت از تعویض کالا معذور خواهد بود.

پرداخت

1. مبلغ سفارش را چگونه پرداخت نمایم؟

– کفش مارکت با استفاده از واسط پرداخت امن اینترنتی زرین پال امکان پرداخت اینترتی و آسان را برای خریداران گرامی فراهم نموده است. برای این منظور کافی است پس از انجام خرید، در صفحه تسویه حساب درگاه پرداخت اینترنتی زرین را انتخاب نمائید. پس از هدایت به صفحه پرداخت قادر خواهید بود با کلیه کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب (در صورت در دست داشتن رمز دوم کارت) مبلغ را پرداخت نمائید.

2. چرا گزینه پرداخت در محل وجود ندارد؟

– با توجه به شرایط کاری کفش ماکت، فقط در صورتی امکان آغاز پروسه تامین کالا وجود دارد که مبلغ سفارش توسط خریدار پرداخت شده باشد. در صورتیکه تامین کالا بنا به دلایلی امکان پذیر نباشد، وجه پرداختی شما در اولین فرصت و پس از پر کردن فرم عدم امکان تامین کالا به شما عودت داده خواهد شد.

3. آیا درگاه پرداخت اینترنتی زرین پال امن است؟

– زرین پال سالهاست به عنوان یک درگاه پرداخت اینترنتی واسط امن فعالیت می‌نماید و تمام مجوزهای قانونی را داراست. در صورت پرداخت وجه سفارش توسط شما، زرین پال این تراکنش را برای کفش مارکت تائید نموده و کفش مارکت نیز بلافاصله پروسه تامین کالا را آغاز می‌نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد زرین پال به سایت آن مراجعه فرمائید: https://www.zarinpal.com/

4. پرداخت خود را توسط درگاه زرین پال انجام دادم ولی با پیغام خطا مواجه شدم. چکار کنم؟

– در صورت بروز خطا به هنگام استفاده از درگاه پرداخت زرین پال، لطفا کد خطای ظاهر شده را یادداشت نموده و با ارسال ایمیلی به آدرس (info@kafshmarket.com) با موضوع “خطا در پرداخت زرین پال” و ارسال نام و نام خانوادگی، شماره سفارش و کد خطا این موضوع را به همکاران ما اطلاع دهید. آنها پس از پیگیری مورد نیاز در اسرع وقت با شما در تماس خواهند بود.

اسکرول